Očná optika
Kontaktné šošovky
Slnečmé okuliare

Kontaktné šošovky

V našej optike Vám okrem odborného poradenstva ponúkame aj nasledujúce produkty:

  


•  Johnson & Johnson

Acuvue Oasis, Acuvue Advance with Hydraclear, Acuvue 2, 1-Day Acuvue TruEye, One Day Acuvue (Moist), Acuvue Bifocal, Acuvue Advance for Astimatism,  Acuvue 2 Colours, Surevue•  Bausch & Lomb

SofLens one-day, SofLens 59, Pure Vision (Toric), SofLens Colors, OPTIMA FW, OPTIMA TORIC, atď.


   


•  CooperVision   

 

 

•  Ciba Vision Focus

  

 

•  A iné...

 

Doplnky ku kontaktným šošovkám

  • roztoky na kontaktné šošovky - SOLO-care AQUA, AO Sept plus, Opti-free, Renu MultiPlus, MULTI Plus Ultra, ESO 
  • očné kvapky - AQuify, Renu MultiPlus (umelé slzy)
  • dalšie príslušenstvo -  čistiaci strojček Compleate Rapid Care, ktorý umožnuje lepšie a rýchlejšie čistenie  kontaktných šošoviek (za 2 minúty), púzdra na KŠ, pinzety a pod.

 

Starostlivosť

 

Pri nosení kontaktných šošoviek je dôležité dodržiavať starostlivosť. Čistenie kontaktných šošoviek je nutné, pretože pri ich nosení sa na povrchu vytvárajú nečistoty z vonkajšieho prostredia, a taktiež lipidy a proteíny produkované slzami. V prípade nedostatočnej starostlivosti môže dôjsť k rôznym komplikáciám (zápaly, alergické reakcie, infekčné rohovkové vredy) a zhoršeniu znášanlivosti kontaktných šošoviek .

 

Ak sa rozhodnete nosiť kontaktné šošovky, mali by ste sa vopred informovať a premyslieť si, podľa doporučenia a odborných rád kontaktológa, aký typ kontaktných šošoviek je pre Vás najvhodnejší. Pri nosení kontaktných šošoviek je potrebné, aby ste dodržiavali pokyny vášho kontaktológa.

 

 

História a vývoj kontaktných šošoviek

V roku 1953 objavil český prof. Otto Wichterle materiál podobný fyziológii ľudského oka, ktorý bol vhodný na výrobu kontaktnej šošovky. Prvé kontaktné šošovky podľa českého patentu sa začali vyrábať v šestdesiatych rokoch minulého storočia.

V roku 1971 odkúpila Wichterleho patent americká spoločnosť Bausch and Lomb, ktorá otvorila trh s mäkkými hydrogélovými šošovkami.

Stúpajúci pokrok vo výrobe kontaktných šošoviek nám umožnuje oveľa väcší výber a lepšiu starostlivosť.

Pokrok vo výrobe sa dostal až tak daľeko, že kontaktné šošovky môžete mať na oku počas celého dňa, aj v priebehu spánku.

Kontaktná šošovka sa stala neviditeľnou korekčnou pomôckou pre nositeľa, ktorému prekážajú okuliare napr. pri športe, práci, zábave a iných činnostiach.

Pre zmenu či zvýraznenie farby Vašich očí je tu pre Vás široký výber farebných kontaktných šošoviek.

Ak ste si nezvykli na pravidelnú starostlivosť o kontaktné šošovky sú tu pre Vás jednodňové kontaktné šošovky. Na konci dňa použité šošovky vyhodíte a druhý deň použijete nový pár.

 

 

 

Očná optika

 

Vaša správna optika

Celkovo prístupov: 78942
z toho včera: 16
dnes: 8
a práve teraz: 1


Dioptrické rámy
© 2008 SPOON   tvorba web stránok